Okuliarové rámy, ktoré ponúkame v našich optikách sa vyznačujú nielen nádherným, moderným dizajnom, ale aj výnimočnou kvalitou použitého materiálu.

  • Okuliarové rámy z kovu - v ponuke je najviac zastúpený materiál stainless steel, ďalej pure titanium, beta-titanium i v kombináciácii kovových očnicových stredov napríklad s acetátovými, karbónovými stranicami, alebo ozdobnými prvkami. Kovové rámy sú buď v celoočnicovom prevedení, rámy s obvodovým viazaním, alebo v patentnom "bezrámovom" prevedení. Uvedené materiály sú antialergické, titanové rámy sa vyznačujú veľmi nízkou mernou hmotnosťou.
  • Okuliarové rámy z plastu - najrozšírenejšou skupinou sú rámy s polyamidových materiálov striekaných do foriem, s povrchovými farebnými úpravami. Táto technológia ponúka širokú tvarovú, farebnú variabilitu rámov s nízkou mernou hmotnosťou a vysokými úžitkovými vlastnosťami. Skupinu okuliarových rámov najvyššej kvality predstavujú rámy vyrobené z acetátu, zvlášť vyrobené technológiou frézovania. Tieto rámy sa vyznačujú vynikajúcimi tepelno-mechanickými vlastnosťami, tvarovou pamäťou a nenapodobiteľnou farebnou štruktúrou, ktorú z farebných vrstiev liatej acetátovej platne dokáže vykúzliť len technológia frézovania a finálne leštiace procedúry.